Bosnian Racing Online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uputstvo za analize

3 posters

Go down

Uputstvo za analize Empty Uputstvo za analize

Post  Vash The Stampede Wed Oct 24, 2012 12:34 pm

"Prije same utrke moze admin ili netko drugi napisati vremensku prognozu (bilo bi dobro da za to odredite osobu koja ce to raditi, tako da moze editirati sljedece sezone i nadopunjavati podatke)

podaci koje upisuje: između tih podataka stavit će / da se zna da je to drugi podatak
1. označi sezonu S-33
2. upisuje temperaturu, vlagu i mogućnost kiše na startu i u prvih pola sata npr. A-6-10c,28-38%,0-5K
3. upisuje temp., vlagu i mogućnost kise od 0h30m-1h npr. B-5-10c,30-40%,0-15K
4. upisuje temp., vlagu i mogućnost kise od 1h-1h30m
5. upisuje temp., vlagu i mogućnost kise od 1h30m-2h
utrku smo podijelili na periode A,B,C i D. (A-start-0h30m, B-0h30m-1h, C-1h-1h30m, D-1h30m-2h)

6. nakon utrke upisuje da li je bilo kise, kada je pocela padati i kada je prestala
to bi trebalo izgledati ovako:
------------------------------------------------------------------------------------------------------
S-33/A-6-10c,28-38%,0-5K/B-5-10c,30-40%,0-15K/C-7-15c,45-55%,30-50K/D-7-18c,60-80%,60-80K/K45-55

kisa 45-55 ili ako je nije bilo napise "suho"
------------------------------------------------------------------------------------------------------

zatim treba upisivati postavke bolida (ovo radite svi)

podaci koje upisujemo:između tih podataka stavit ćemo * da se zna da je to drugi podatak
1.označujemo sezonu-S-33
2.upisujemo setup od Q1
3.gume
4.koliko idemo pitstopa
5.na kojem riziku vozimo(R) ne upisujemo zadnji rizik kada je bolid u kvaru
6.level elektronike i PHA bolida
7.koliko litara tankate
8.tehničko znanje vozača

Nakon utrke upisujemo podatke o potrošenosti dijelova(upisujemo koji je dio C=sasija, E=motor itd.,level tog dijela i potrošenost), potrošnju goriva i potrošnju guma.
to bi trebalo izgledati ovako:
--------------------------------------------------------------------------------------
S-33*422-662-671-693-733-634*soft*2pit*R-11-7-17*L1-13-13-13*87,91,87lit*TI-7

Wear: C1-20,E1-36,FW1-26,RW1-26,U1-26,S1-14,C1-25,GB1-29,B1-34,S1-21,E1-15

gorivo: 245,4 lit.

gume mogle ici:
do 108,319 km (temp. 24c, vlaga 30%)
do 103,665 km (temp. 28c, vlaga 31%)
do 108,077 km (temp. 25c, vlaga 29%)
-------------------------------------------------------------------------------------
to sve upisujemo u Utrke/Staze - npr. NURBURGRING
ovo gore je primjer to ne znaci da su gore navedeni podaci od bas te utrke.

na ovaj nacin ce te imati jako puno korisnih podataka.
kod ovoga gume mogle ici: ako neznate izracunati koliko gume mogu prijeci kilometara mozete stavit postotak (%) koliko je guma ostalo (Tyres condition) i u kojem ste krugu isli u boks.

npr.
lap 21-5% (temp. 24c, vlaga 30%)
lap 42-4% (temp. 28c, vlaga 31%)
lap 63-5% (temp. 25c, vlaga 29%)"

Ovako je predložio Starimoj da pravimo analizu utrke. Dakle, poslije utrke ovdje mozete upisati onako stoji u uputstvu.
Vash The Stampede
Vash The Stampede
Admin

Posts : 73
Join date : 2012-07-22
Age : 35

https://bosnianracingonline.forumotion.com

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Vanis Wed Oct 24, 2012 4:24 pm

zanima me zasto upisujemo setup od Q1 ali ne i od Q2 i setup sa utrke.. ili samo setup koji cemo koristiti na utrci

Vanis
Admin

Posts : 67
Join date : 2012-09-16

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Starimoj Thu Oct 25, 2012 12:36 am

pa zato ako znas setup iz Q1, znas odmah i ova dva druga. (preracunavanjem razlike u temperaturi i gorivu)

netko ce namjestiti setup za recimo temp. 7c, a ti ga zelis namjestiti za temp. od 10c.
kada ti napise setup od utrke ti neznas za koliku je temperaturu on to namjestio.

a uostalom setup je samo orijentir kako bi sto bolje namjestio svoj bolid.

GRESKA je recimo ako netko prepise tvoj setup i koristi ga u utrci, jer tada mu bolid nije najbolje namjesten.

kada ti netko napise setup iz Q1 ti ga identicnog upises i odvozis prvi trening. tada ti vozac da upute sta da korigiras na bolidu (uz pomoc practice calculatora). tako da ces ti u konacnici dobiti razliciti setup za Q1, kao i za Q2 i za utrku.
Starimoj
Starimoj

Posts : 66
Join date : 2012-07-23

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Vanis Thu Oct 25, 2012 12:27 pm

Starimoj wrote:pa zato ako znas setup iz Q1, znas odmah i ova dva druga. (preracunavanjem razlike u temperaturi i gorivu)

netko ce namjestiti setup za recimo temp. 7c, a ti ga zelis namjestiti za temp. od 10c.
kada ti napise setup od utrke ti neznas za koliku je temperaturu on to namjestio.

a uostalom setup je samo orijentir kako bi sto bolje namjestio svoj bolid.

GRESKA je recimo ako netko prepise tvoj setup i koristi ga u utrci, jer tada mu bolid nije najbolje namjesten.

kada ti netko napise setup iz Q1 ti ga identicnog upises i odvozis prvi trening. tada ti vozac da upute sta da korigiras na bolidu (uz pomoc practice calculatora). tako da ces ti u konacnici dobiti razliciti setup za Q1, kao i za Q2 i za utrku.

znaci nema veze ako je u Q1 kisa a u Q2 nije i ako ce padati u utrci ili nece.. malo mi je nejasno kod podesavanja prema temperaturi, jer npr sad u Indiji imamo temperaturi 30c a kisa i 34c bez kise, nije velika razlika temperature ali je bitna razlika u vremenskim prilikama..

Vanis
Admin

Posts : 67
Join date : 2012-09-16

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Starimoj Fri Oct 26, 2012 4:13 am

Moras podesiti bolid i za razliku u vremenskim prilikama i za temperaturu.

Recimo prvo preracunas sve sa 30c na 34c, a zatim preracunas sve sa kise na suho + nezaboravi obracunat balans kocnica - to si trebao uciniti u Q2

Za utrku trebas setup iz Q1 preracunat samo za razliku u temperaturi + dodati balans kocnica (pola od Q2)posto je Q1 kisa i gotovo cijela utrka kisa.
Starimoj
Starimoj

Posts : 66
Join date : 2012-07-23

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Vanis Fri Oct 26, 2012 9:49 am

za izracun setupa koristio sam GPRO PRACTICE CALC i naravno koristim wet i dry setup.. razlika je naravno velika pa i u kocnicama koje su povecane za wet setup...
sad mi nije jasno da li trebam jos dodavati na taj proracun ili je to ok... na krilca sam stavio razliku -100+100 jer je setap vec predvidio da su krilca na 893. pa ne mogu raditi razliku -+200..

malo me buni ovo kalkulisanje oko temperature, ako mozes biti malo precizniji.. osjecam kao da nesto propustam uraditi

Vanis
Admin

Posts : 67
Join date : 2012-09-16

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Starimoj Fri Oct 26, 2012 3:08 pm

Vanis razliku u temp racunas tako:
prvo pogledas kolika ti je razlika izmedju q1 i trke
ako je recimo 5 stupnjeva visa u utrci racunas; 5x4.17 za iznos povecas krilca, zatim racunas 5x5 i za taj iznos smanjis motor i tako sve redom mnozis sa 5. Da je razlika 2 stupnja mnozio bi sa 2.

Pogledaj tamo kod razlike u temp. sve ti je objasnjeno
Starimoj
Starimoj

Posts : 66
Join date : 2012-07-23

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Vanis Fri Oct 26, 2012 5:18 pm

Starimoj wrote:Vanis razliku u temp racunas tako:
prvo pogledas kolika ti je razlika izmedju q1 i trke
ako je recimo 5 stupnjeva visa u utrci racunas; 5x4.17 za iznos povecas krilca, zatim racunas 5x5 i za taj iznos smanjis motor i tako sve redom mnozis sa 5. Da je razlika 2 stupnja mnozio bi sa 2.

Pogledaj tamo kod razlike u temp. sve ti je objasnjeno

npr, u q1 temperatura je 30c medjutim u utrci se krece od 30-39c ali mijenja se kroz utrku.. je li u ovom slucaju imam razliku od 9c iako ej moguce da dio utrke kad temperatura bude 39c bude trajao samo par krugova...

zanima me jos nesto, kod upisivanja podataka o potrosenosti bolida nakon utrke, ukoliko sam servisirao neki dio bolida da li da pisem njegovu novu vrijednost ili onakvu kakva je bila nakon utrke..

malo mi nije jasno ovo podesavanje setupa prema temperaturi, nije mi logicno da povecavam krilca ako je temperatura u utrci veca...

Vanis
Admin

Posts : 67
Join date : 2012-09-16

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Starimoj Sat Oct 27, 2012 8:04 pm

Vanis wrote:
npr, u q1 temperatura je 30c medjutim u utrci se krece od 30-39c ali mijenja se kroz utrku.. je li u ovom slucaju imam razliku od 9c iako ej moguce da dio utrke kad temperatura bude 39c bude trajao samo par krugova...

zanima me jos nesto, kod upisivanja podataka o potrosenosti bolida nakon utrke, ukoliko sam servisirao neki dio bolida da li da pisem njegovu novu vrijednost ili onakvu kakva je bila nakon utrke..

malo mi nije jasno ovo podesavanje setupa prema temperaturi, nije mi logicno da povecavam krilca ako je temperatura u utrci veca...

uzmes neku srednju vrijednos. npr. srednja vrijednost od 30-39 je 34-35. dakle namjestis na recimo 34.
moras korigirati sepup iz Q1 za 4 stupnja

kod upisivanja podataka upisujes koliko se potrosilo. znaci ako je prije utrke potrosenost odredjenog dijela npr. motora bila 30, a poslje utrke 67, upisujes 37 (koliko se potrosilo)

moras povecaci i smanjiti tocno onako kako ti tamo pise.
Starimoj
Starimoj

Posts : 66
Join date : 2012-07-23

Back to top Go down

Uputstvo za analize Empty Re: Uputstvo za analize

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum